Takk for god kunnskap, gode minner og livsvisdom du delte til oss på skulen.
Det var så altfor tidleg onkel Kåre - du med så mykje livsglede, varme og nærver. Glimtet i augo hadde du til det siste. Den beste onkelen ein kunne ønske seg. Eg kjem til å sakne deg. Kvil no, Det fortener du.
Vielen Dank für das Deutschtraining. Eg brukar det kvar dag - fortsatt - etter ein god start på ungdomsskulen!
Minnene lever❤️
En siste god reis over fjellet Kåre.
Tusen takk for alle gode minner onkel Kåre ❤️
Huska spesielt alle fisketurane, ved hytta i Vågshamna, då vi hadde trebåten 'Hero' og i Innfjorden når du fylte båten med makrell. Dyktig og rettferdig lærar i Måndalen, til og med 'rampen' likte deg 😊 Alltid blid, med kloke ord og glimt i auget.
Du har satt djupe og gode spor i oss alle. Kvil i fred ❤️
André og Mary Ann ❤️
Trist at Kåre no er borte. Vi gjekk i samme klasse på realskulen og på Volda gymnas, 5 år! Dessutan studerte vi i lag ved universitetet i Oslo i fleire år. Eg minnest han med glede og takksemd. Ja, liva våre gjekk parallelt i mange år. Takk for alle gode minner, Kåre. Kvil i fred. Ei siste helsing frå Odd.
Så trist at du no er borte, Kåre. Takk for kjekke minne frå skuletida på Volda gymnas og gode samtalar i seinare år. 🌹
Hvil i fred kjære Kåre, takk for varme, kvikk humor og gode historier.
Takk Kåre for alt du var for oss som lærer ❤️ Husker deg som en rettferdig og god lærer som vi var glad i ❤️ Hvil i fred Kåre ❤️
Takk for alle fine barndomsminner kjære onkel frå alle sommarferiane på Vågstranda med bading og flyndrefanging i Vågen, og på hytta Løkbu. Du hadde alltid glimt i auget, ei god historie på lur og du var interessert og engasjert i alle rundt deg.
Glad for at eg fekk besøke deg og gitt deg eit "storfång" kort tid før du sovna.
Du vil bli djupt sakna🥀
Kvil i fred onkel Kåre❤️
Takk for alle gode minner kjære Kåre
Hilsener fra Hans
Vil savne deg bestandig ‘storebror’
Takk til min eminente tysklærer.
Kvil i fred gode Kåre❤️Takk for alt du har gjort for meg❤️Du såg meg for den i va og takk for at du stilte opp og fikk meg ditt i ville❤️❤️Fantastisk menneske❤️
Takk kjære onkel for alle gode historier, samtalar,humor, kunnskap og storfång som du alltid var så raus med ❤️
Godaste onkel. Takk for alle gode barndomsminner frå Vågstranda og Vaksvika. Kjem til å sakne det gode smilet, humøret og dei gode kommentarane du alltid hadde på lur. Du var ein eg og mange andre såg opp til både som medmenneske og lærar. Der var du unik.❤️ Så glad eg fekk treffe deg nokre dagar før du sovna stille inn. Gløyme ikkje den gode klemmen, gleda i augo dine når vi kom og tårene som kom når vi reiste.❤️ Vi håpte du skulle kome til bryllupet vårt på heimplassen din,Sjurgarden. Slik vart det dessverre ikkje, men du vil vere der med oss likevel. Kvil i fred, kjære onkel.❤️
Takk, Kåre, for at du var en lærer som så oss elevene og var på nivå med oss. Husker mange fine tysktimer, vi lagde til og med film. Vi hadde også mange fine samtaler etter at jeg gikk ut av skolen. Takk for at du alltid hadde tro på meg, det betydde enormt mye. Du er en lærer som satte spor og som har vært viktig for at jeg ble den jeg er i dag. Tusen takk for at jeg fikk ha akkurat deg som lærer, Kåre. Hvil i fred♥️ Kondolerer til familien ♥️
Kjære Kåre 💙
Takk for at du alltid tok deg tid til å hilse og slå av en prat – også lenge etter at skoletiden var over på Måndalen Ungdomskole. Det betydde mer enn du kanskje visste. Du møtte meg alltid med varme, interesse og gode råd, både da jeg var elev og senere da jeg ble voksen og mor.
Du var en lærer som så menneskene rundt deg, og den omsorgen tok du med deg også utenfor klasserommet. Jeg vil alltid være takknemlig for de gode samtalene, oppmuntringen og den ekte interessen du viste.
Hvil i fred, og takk for alt. Du vil bli husket med stor takknemlighet.
Kondolerer til familien
Med Kåre bak kateteret vart tyskstudiet meir enn tørre kasus og tung grammatikk. Han brukte tolmod, humor og eit djupt engasjement som motivasjon til å utvikle ei varig språkglede og mot til å bruke det tyske språket seinare i livet. Då eg var vikarlærar, var Kåre éin av dei som tok seg tid til å rettleie meg med nyttige tips og råd.
Danke für alles!
Like kjekk i alle livets faser, som nabo, lærer , menneske . Alltid en glede å møte ♥️Tusen takk ♥️
Takk for alle gode råd, gode minner og varme klemmer <3 Sov godt.
Så trist å lese. Du var en snill flink mann. Alltid så koseli å møte deg å prate. Kondolere til famelie. Hvil i fred
Tusen takk for alle fine og gode minner, kjære Kåre. Du blir sakna 🌹♥️
Tove og Ola Torstein
Takk for alle gode minner gjennom et langt liv - helt fra vi var små i Vaksvika
Assa
Ei siste helsing frå Jensgarden i Vaksvik. Tore, Rolf, Jorunn, Jarle, Johanne og Oddbjørg.
Takk for gode minner, hvil i fred
Kari Mette og Odd Ståle
Takk for alle gode minner. Hvil i fred kjære Kåre.
Takk for vennskapet gjennom meir enn 50 år. Mange gode minne Kåre. Kondolere til familien.
Takk for godt samarbeid og vennskap i mange år Kåre.
Føler med dykk i sorga.
Vi føler med dere i sorgen.
Vår medfølelse i sorgen til dere alle. Varme tanker 💐
En siste hilsen
Dypeste medfølelse
Tusen takk for alle gode minner, klemmer og samtaler fineste onkel.
Vår dypeste medfølelse
Takk for alt, snille, fine, gode onkel!
Takk for alle gode minner
Kondolerer med at Kåre er gått bort.
Vår dypeste medfølelse i sorgen.
Føler med dere ❤️
Tenker på dere!
Hilsen kjersti og harald
Varme tanker og klem til familien.
Varme tanker til dere alle ❤️